Babské Rady

Dnes je 26.1. 2021 je  to 35 dní, čo nás opäť trápi Lockdown. Pre mnohých z vás sa nič nezmenilo a dokonca pracujete ďalej. Brány služieb však ostali zatvorené, zase. Ale čo ak vás trápia bolesti práve teraz ? Ako si pomôcť?

Dnes by som vám chcel priblížiť pár babských rád, ktoré zaručene fungujú. Na boľavý chrbát už mnohým z vás pomohla nahriata utierka alebo klasický fén. Pri „seknutom“ chrbte pomôže obyčajná kuchynská utierka, na ktorú pokvapkáme trošku oleja (čo máme doma), nahrejeme ho na plynovom sporáku a následne aplikujeme na dané miesto, kým nevychladne. Opakujeme kľudne 2-3x. Ak máme doma fén, máme to jednoduchšie. Boľavé miesto prekryjeme uterákom a následne fénujeme, kľudne aj 15-20min. Pozor však na popálenie.

Ďalšou z možností je blackroll, o ktorom som vám už písal samostatný článok, ktorý si môžete prečítať. No čo robiť ak nemám ani ten a dodanie z eshopu je väčšinou 4-5 dní? V prípade núdze pomôže aj plastová fľaša naplnená vodou alebo zrolovaná deka či uterák ( no to neodporúčam).

Lepšie riešenie je pohľadať tenisovú loptičku, na ktorej si následne vymasírujete chrbát.

Ďalšou z možností je poprosiť partnera o jemnú masáž. V žiadnom prípade nech vás nepraská, nepuká, nenaťahuje. Môžete si ublížiť a spôsobiť vážne následky.

Poslednou z možností je použitie masti. Za mňa odporúčam muay krém, ktorý nájdete či už na rôznych eshopoch, v lekárni alebo u mňa vo FyzioGreen.