Blackroll

Každý z vás sa už niekedy zobudil a cítil sa ako zbitý pes. Stačí, že ste zle spali alebo v horšom prípade spali na pohovke/gauči . Rozprávať vám o ideálnej polohe pri spaní je podľa mňa zbytočné.

Súdim to podľa seba, keďže som typ človeka, ktorý zaspí na jednej polovici postele a zobudí sa na druhej, prinajhoršom v inej miestnosti ? Ale čo robiť keď sa takto zobudíte?

Ideálne je zacvičiť si, no mnohí ráno nemajú čas sa 20 minút naťahovať a cvičiť. Moja prvá pomoc je Blackroll.

Blackroll je penový valec či už hladký alebo vrúbkovaný, ja osobne preferujem hladký. S týmto valcom si vieme spraviť domácu automasáž celého tela, pričom si viete krásne pouvoľňovať svalstvo a fascie. Laicky povedané, fascie sú obaly svalov, ktoré zabezpečujú oporu pre svalový, nervový, cievny a lymfaticky systém.

V podstate držia naše telo pohromade. Fascie sa veľmi radi tzv. zlepia. To sa navonok prejaví napr. ako skrátenie svalov, tuhnutie svalov či bolesť. Ak v určitom mieste máme prilepenú fasciu, svaly a kĺby majú zníženú pohyblivosť a tým pádom sa nemôžu dostatočne prekrviť. Aktívnym valcovaním pomocou Blackrollu dokáže znížiť napätie svalstva a uvoľniť fascie.

Ak máte záujem neváhajte má kontaktovať.