Trápia vás migrény?

Každý z nás už zažil bolesti hlavy, či migrénu. Existuje mnoho príčin bolestí hlavy, medzi ktoré patrí napríklad stres, úzkosť, nadmorská výška, hormóny, zápal nosových dutín alebo aj nesprávne držanie tela. Krčná chrbtica je tiež častou príčinou bolesti hlavy.

Cievy zásobujúce hlavu sú vedené v tesnej blízkosti chrbtice a zvonku sú kryté jednotlivými svalovými vrstvami, čo vytvára priamu súvislosť medzi spazmami svalov krčnej chrbtice a migrénami/ bolesťami hlavy. Súvislosť medzi stavom krčnej chrbtice a migrénami je viac ako zrejmá. Dlhodobé preťažovanie nervového systému bolesťami zrejme vedie k jeho zvýšenej reaktibilite a preto sa často stáva, že migrénu spustí aj bežný signál, napríklad hlasný zvuk. Zjednodušene povedané – migrénu vyrobila krčná chrbtica, ale spúšťačom už neskôr môže byť čokoľvek.

Potreba terapie je najmä spočiatku intenzívnejšia a veľmi dôležité je odchytiť migrénu pred jej ďalším spustením. U dlhšie trvajúcich problémoch je na mieste rehabilitácia spojená s edukáciou o príčine bolestí hlavy, jej prevencii a nácviku domácich cvičení. Jednoduchým odblokovaním sa uvoľnia svalové spazmy, upraví sa prietok v cievach a stav sa postupne normalizuje. Adekvátnou terapiou je možné postupne sa zbaviť bolestí alebo ich aspoň udržiavať v rozumných hraniciach.

Ak máte záujem neváhajte má kontaktovať.