Každodenné problémy

Bolesti krčnej chrbtice trápia viac ako 80% populácie. Prečo je to ale tak? Bolo by veľmi jednoduché zvaliť to na dnešnú dobu.

Dobu plnú počítačov, telefónov či tabletov. Ruku na srdce, koľko času strávime na svojom mobilnom telefóne? No ja osobne dosť.

Dôvodom môže byť jednostranné zaťaženie, dlhodobé preťažovanie, nesprávne stereotypy, zlá poloha spánku či stres.

Snažiť sa upraviť ľuďom spánok je z môjho pohľadu zbytočné, veď kto z vás spí v jednej polohe celú noc. Ja osobne cestujem po celej posteli a som rád, že sa nezobudím v inej izbe.

Bolesti krčnej chrbtice začínajú mierne a pokiaľ tieto mierne príznaky nebudeme riešiť, postupom času môže dôjsť až k neznesiteľnej bolesti a taktiež to môže prejsť do závažnejších bolestí hlavy či tŕpnutia rúk. O tŕpnutí rúk si povieme v samostatnom článku.

No dobre. Ako by sme teda mali riešiť tú našu krčnú chrbticu? Veľmi dôležité je zastaviť sa a znížiť stres v našom krásnom živote. Pokiaľ je človek v strese, má dosť často spadnuté ramená a sklopenú hlavu. Veľmi vhodné sú rôzne masáže, bankovanie či iné metódy na uvoľnenie tuhého svalstva, následne cvičenie na posilnenie oslabených svalov a doplnenie vitamínov a minerálov do nášho tela.

Ak máte podobné problémy, neváhajte má kontaktovať.